loading...

ازن ژنراتور

بازدید : 40
سه شنبه 22 مهر 1399 زمان : 12:46

استفاده از ازن در صنعت و مصارف شخصی
ضد عفونی بطری های آب
استفاده از فناوری ازن یکی از بهترین روش های ضد عفونی در صنعت بطری های آب است. این ماده به طور موثری آب و تجهیزات بطری و خود بطری ها و درپوش های بطری آب را ضد عفونی می کند و مانع هر گونه آلودگی در کل مراحل ایجاد و بسته بندی آبها می کند. ازن همچنین مواد معدنی را اکسیده می کند و هرگونه آلودگی و میکروب را از آب خارج می کند ، جوری که هیچ میکروبی در محصول نهایی شما باقی نمی ماند.

فواید
بطری آب را از هر نوع باکتری ضد عفونی می کند
به دلیل سطح بالای اکسیداسیون از هر روشی برای ضد عفونی کردن بهتر است .
هزینه های عملیاتی و شیمیایی را طرز غیر قابل باوری کاهش می دهد
بوی گوگرد اضافی را کاهش می دهد
به خاطر این که فرایند تولید در خود محل انجام میشود دیگر نیازی به ذخیره سازی و حمل و نقل وسایل ندارد
باکتری ها را فوراً از بین می برد چونکه ازن سریع تر از سایر اکسیدان های موجود در بازار کار می کند
سازگار با محیط زیست است
بطری ها و در ها را کاملا پاک و ضد عفونی میکند
فلزات سنگین مانند آهن و منگنز را در بطری های آب معدنی کمتر میکند.
تمیز کردن محل CIP) ) یا ( Clean In Place )
ازن باقیمانده در آخر به اکسیژن تجزیه می شود.

ازن ژنراتور ازن ساز
ازن ژنراتور یا ازن ساز دستگاهی است که برای تولید ازن گازی طراحی شده است. ازن به طور موثری در تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرد ، اما برای از بین بردن آلاینده های هوا با ازن، باید میزان آن به حد مشخصی برسد. دستگاه مولد ازن کاربردهای بسیار متنوعی هم در صنعت و هم استفاده خانگی دارد.

در بسیاری از صنایع مانند صنایع غذایی و بسته بندی ، دامداری ها ، مرغداری ها و … میتوان از آن برای انجام ضد عفونی استفاده کرد. همچنین در منازل، بیمارستان ها، هتل ها و … از این سیستم میتوان برای گندزدایی و ضدعفونی هوا یا اشیا بهره گرفت.

ازن یک اکسیدکننده و ویروس کش بسیار قوی و ماده ای موثر برای گند زدائی یا ضد عفونی نمودن آب جهت مناسب نمودن برای شرب و سایر مصارف مانند تصفیه آب استخرها و مصارف صنعتی می باشد. همچنین استفاده از دستگاه ازن ساز یکی از موثرترین روش های غیر فعال کردن پاتوژن ها است.

تمیز کردن در محل (CIP) یا ( Clean In Place )
ازن یک ضد عفونی کننده سازگار با محیط زیست است که هیچ گونه پسماند و یا چیز اضافی از خود باقی نمی گذارد. ازن یک ضد عفونی کننده بی خطری است که نیازی به ذخیره سازی مواد شیمیایی یا حمل و نقل ندارد ، بنابراین مشکلات ایمنی مرتبط را از بین می برد. استفاده از ازن نیاز به استفاده از آب گرم را کاهش می دهد و مصرف آب را کاهش می دهد و هزینه های مصرف انرژی مرتبط با آب گرم را کاهش می دهد.

استفاده از ضدعفونی کننده ازن در سیستم های (تمیز کردن در محل یا CIP) مزایای بسیاری دارد. فن آوری تولید Eltech Ozone بر اساس فرآیندی، جریان آب ، دما و تجزیه و تحلیل دقیق کیفیتی که دارد می تواند به بر اساس نیازهای هر برنامه یا هر کاری مشخص شود.

فواید
ازن هیچ باقیمانده یا فرعی ندارد که بتواند طعم یک نوشیدنی یا کالای دیگر را تغییر دهد.
بهداشت ازن ممکن است جایگزین چرخه آب گرم شود و هزینه های انرژی را کاهش دهد.
مواد شیمیایی مانند کلر یا سایر ضد عفونی کننده ها می توانند از بین بروند و موجب صرفه جویی در هزینه و نیروی کار در حمل و نقل و انتقال مواد شیمیایی می شوند.
چرخه شستشو / تمیز کردن CIP با استفاده ازن می تواند ترکیب شود. صرفه جویی در وقت و آب با توجه به مدت زمان کوتاهتر چرخه CIP ، ممکن است زمان پردازش بیشتر شود.

ضد عفونی میوه ها و سبزیجات
ازن یک روش اثبات شده و قدرتمند برای از بین بردن میکروارگانیسم ها یا موجودات میکروسکپی استفاده میشود و به طور موثر و سریعی ویروس ها و باکتری ها از جمله E.coli و Listeria را بین میبرد. این می تواند برای کنترل رشد بیولوژیکی موجودات ناخواسته در محصولات و تجهیزات مورد استفاده در صنایع فرآوری مواد غذایی مورد استفاده قرار گیرد. فن آوری بی نطیر و پیشرو در صنعت ازن ژنراتور راه حل ی بسیار عالی برای شما را به ارمغان میاورد و آن هم به دلیل توانایی ضد عفونی کردن میکروارگانیسم ها بدون اضافه کردن هرگونه فرآورده های شیمیایی به مواد خوراکی و سبزیجات است ، ازن به اکسیژن بازمیگردد و هیچ گونه مواد شیمیایی مضر از خودش باقی نمی گذارد و طعم را هم به هیچ عنوان تغییر نمی دهد.

مزایا
ماندگاری طولانی تر
میزان مصرف آب و انرژی
هزینه کمتر در دفع فاضلاب
میکروبیولوژیکی و کنترل بوی هوا
حذف اتیلن
تأیید شده توسط FDA ، USDA ، و پشتیبانی شده توسط برنامه ملی ارگانیک
سازگار با محیط زیست
۳۰۰۰ برابر بیشتر میکروب کش از کلر
هیچ باقیمانده شیمیایی مضر در انتها نخواهد داشت

اتاقهای تمیز
ازن O3) ) یک گاز ناپایدار است که شامل سه اتم اکسیژن میباشد. به آن ناپایدار میگویند زیرا گاز به راحتی با تشکیل اتم های اکسیژن آزاد یا رادیکال های آزاد به حالت پایدار آن ، اکسیژن دو اتمی O2) ) کاهش پیدا میکند. اتم ها یا رادیکال های آزاد اکسیژن بسیار واکنش پذیر هستند و تقریباً هر چیزی (از جمله ویروس ها ، باکتری ها ، ترکیبات آلی و معدنی) را در هر تماس اکسیده می کنند و همین خاصیت ازن را به عنوان یک ضد عفونی کننده و اکسید کننده فوق العاده قدرتمند تبدیل می کند.

در حقیقت ، ازن یک اکسید کننده ای که بسیار قوی تر از سایر ضد عفونی کننده های متداول مانند کلر و هیپوکلریت عمل میکند. استفاده از کلر یا هیپوکلریت در بسیاری از کشورها به دلیل احتمال تشکیل محصولات جانبی سرطان زا مانند تری هالومتان ها THM) ) در طی فرآیند ضد عفونی به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرده است. در مقابل ، ضد عفونی با ازن هیچ باقیمانده مضری را ایجاد نمی کند و تمام ازن باقیمانده در زمان کوتاهی به اکسیژن تبدیل می شود. بنابراین ازن به عنوان یک ضد عفونی کننده سازگار با محیط زیست محسوب می شود.

ازن ساز برای تصفیه هوا
در واقع هوا از یک طرف توسط دستگاه مولد ازن مکیده می شود ، سپس آن را از ناحیه ای عبور می دهد که تخلیه های الکتریکی Co2 را به O3 تبدیل می کنند. هنگامی که هیچ حیوان یا انسان در آنجا حضور ندارد دستگاه در داخل یک اتاق یا وسیله نقلیه قرار می گیرد و روشن میشود. بعد از مدت زمان مشخصی (بستگی به سطح بو و اندازه اتاق) دستگاه خاموش می شود.

روش ضد عفونی هوا در اتاق تمیز با استفاده ازن
برای اینکه اثربخشی ازن درمقابل کاهش باکتریهای موجود در هوا را آزمایش کنند ، یک اتاق با مساحت حدود ۲×۱۲ برای آزمایش انتخاب کردند. از آنجا که سطح بالایی ازن برای از بین بردن ویروس ها ، باکتری ها و قارچ ها لازم است و برای این کار هرگونه حیوان و گیاه و انسان را طی روند ضد عفونی بیرون بردند. برای این کار از یک مولد ازن با خروجی ۱۰۰۰ میلی گرم در ساعت انتخاب شد (البته این مقدار بستگی به اندازه اتاق دارد) یک پنکه هم در اتاق گداشتند تا از پخش شدن خوب ازن در اتاق اطمینان حاصل کنن. بعد از بستن تمام پنجره ها و درها ، ژنراتور ازن توسط دستگاه از راه دور که در بیرون بود روشن شد تا فرآیند ازناسیون شروع شود.

اجزای ازن ژنراتور
کرونا سل یا راکتور تولید ازن
این سلول به شکل صفحه ای یا لوله ای ساخته می شود و از دو رسانا برای کاتد و آند که یک دی الکتریک در بین آنها قرار گرفته است، استفاده می نماید.

ترانسفورماتور ولتاژ بالا
ترانسفورماتور ولتاژ بالا درون دستگاه ازن ساز جهت ایجاد جرقه بین الکترودهای سلول کرونا مورد استفاده قرار میگیرد.

مولد فرکانس بالا
برای تولید ازون به یک ولتاژ متناوب با فرکانس بالا نیاز است. با همان فرکانس برق شهر نیز ازن ژنراتور می تواند کار کند اما چون فرکانس پایینی دارد سایز دستگاه و ترانسفور ماتور ولتاژ بالای بزرگی می باید مورد استفاده قرار گیرد به همین دلیل از یک مولد فرکانس بالا استفاده میکنند.

مزایای استریل سازی هوا با ازن
ضد عفونی سازی با ازن فرآیند شیمیایی موجود را از بین می برد
ضد عفونی سازی با ازن باعث صرفه جویی در هزینه های مواد شیمیایی می شود
نیازی به تمیز کردن اتاق قبل و بعد از ضدعفونی کردن با ازن نیست
قبل از ضد عفونی کردن با ازن نیازی به بستن در اتاق نیست
ضد عفونی کردن با ازن نسبت به سایر مواد شیمیایی مؤثرتر است
کار کردن با آن بسیار ساده است و هیچ چیز عجیب و غریبی ندارد..
میزان تاثیر ضدعفونی با ازن
تجربه نشان داده که استفاده ازن در کاهش باکتریهای موجود در اتاقهای خالی از وسایل مؤثرتر است. بیشتر از ۹۰٪ باکتریهای موجود در هوا می توانند پس از استفاده از ازن کاهش پیدا کنند. از آنجایی که ویروس ها نسبت به باکتری ها ازن بیشتر حساس هستند ، می توان فرض گرفت که اگر درصد زیادی از باکتریهای موجود در هوا از بین بروند ، همه ویروس ها کشته می شوند. ازن گازی است که از قابلیت نفوذ خوب و قدرت اکسید کننده ی قوی تری برخوردار است ، بنابراین راندمان ضد عفونی کننده آن نسبت به اشعه ماوراء بنفش و فیلتر HEPA برتری دارد.

استرلیزه کردن خودروها
گاهی اوقات بوها در یک ماشین قبل از اینکه خود صاحبان ماشین واقعاً متوجه آن بشوند، جمع می شود و ممکن است بوهای بد را بوجود بیاورد، بوهایی مثل:

سگ یا هر حیوان خانگی دیگر
سیگار کشیدن
بچه های کوچک، شیر، شکلات یا هر ماده غذایی که به باکتری تبدیل می شود میریزد و همان باعث ایجاد بوی بد می شود.
دستمال های کثیف ، کاغذهای فست فود، از جمله مواردی هستند که به ممکن است باعث بوی بد در خودروهای شما بشود.
روغن و پولیش بعد ازکارواش
بنابراین استریلایزه کردن اتومبیل ها برای جلوگیری از این چنین بوهای بد میتواند برای ماشین های شما موثر باشد.

مواد غذایی و نانوایی
قسمت های مخصوص مواد غذایی و نانوایی باعث آلودگی میکروبیولوژیکی و باکتریایی می شود در حالیکه فعالیت های مرتبط با فرآیند تولید باعث کاهش ماندگاری محصول می شود اما می توان با کنترل کردن آن و از بین بردن باکتری ، قارچ ، منافذ و غیره را از بین برد. و مواد تازه و با کیفیت را تولید و افزایش داد

استفاده از ازن برای لباسشویی
برای از بین بردن لکه ها از لباس و ضد عفونی کردن آنها ، ازن انتخاب مناسبی است زیرا از نظر زیست محیطی بسیار کارآمد است و به بافت پارچه آسیبی نمی رساند.

مزایای استفاده از ازن در شستشوی لباس ها
فواید عملیاتی استفاده از سیستم لباسشویی ازن بسیار است. اما مزایای اصلی:

با سیستم Eltech شما میتوانید لباس ها را در آب سرد بشوییدو انرژی اضافی برای گرم کردن آب دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد و از آنجا که شستشو با آب سرد انجام می شود در بسیاری از مکان ها می توانند قسمت آب گرم را کاملاً خاموش کنند.
قبض آب کمتری پرداخت میشود و به دلیل استفاده کمتر از مواد شیمیایی ، فاضلاب کمتری تولید میشود
یک سیستم لباسشویی ازن Eltech می تواند مواد شیمیایی کمتری در طول چرخه شستشو استفاده کند و این می تواند به صرفه جویی سالانه قابل توجهی بسته به میزان شستشویی که در آن دوره انجام شده باشد.
عمر پارچه با کاهش زمان شستشو و استفاده ازمواد شیمیایی کمتر در طول فرآیند لباسشویی افزایش پیدا کند، آن هم بدون استفاده از آب گرم ، زمان شستشوی کمتر ، زمان خشک کن کمتر و مواد شیمیایی کمتر
کاهش زمان برای تکمیل پروسه ی شستشو و خشک کن می تواند ۱۵٪ – ۲۰٪ کاهش پیدا کند. اگر این مساله برابر با ۱۰ دقیقه کمتر از معمول باشد و ۶ بار در روز استفاده داشته باشد ، می تواند عملکرد روزانه آن را تا یک ساعت کاهش داد.
نتیجه شستشو با سیستم Eltech منجر به پارچه هایی نرم تر ، بوی بهتر و با کیفیت ترشود. این فرایند همچنین کاملا ضد آلرژی است و کمتر باعث تحریکات پوستی میشود.

استفاده از ازن در صنعت و مصارف شخصی
ضد عفونی بطری های آب
استفاده از فناوری ازن یکی از بهترین روش های ضد عفونی در صنعت بطری های آب است. این ماده به طور موثری آب و تجهیزات بطری و خود بطری ها و درپوش های بطری آب را ضد عفونی می کند و مانع هر گونه آلودگی در کل مراحل ایجاد و بسته بندی آبها می کند. ازن همچنین مواد معدنی را اکسیده می کند و هرگونه آلودگی و میکروب را از آب خارج می کند ، جوری که هیچ میکروبی در محصول نهایی شما باقی نمی ماند.

فواید
بطری آب را از هر نوع باکتری ضد عفونی می کند
به دلیل سطح بالای اکسیداسیون از هر روشی برای ضد عفونی کردن بهتر است .
هزینه های عملیاتی و شیمیایی را طرز غیر قابل باوری کاهش می دهد
بوی گوگرد اضافی را کاهش می دهد
به خاطر این که فرایند تولید در خود محل انجام میشود دیگر نیازی به ذخیره سازی و حمل و نقل وسایل ندارد
باکتری ها را فوراً از بین می برد چونکه ازن سریع تر از سایر اکسیدان های موجود در بازار کار می کند
سازگار با محیط زیست است
بطری ها و در ها را کاملا پاک و ضد عفونی میکند
فلزات سنگین مانند آهن و منگنز را در بطری های آب معدنی کمتر میکند.
تمیز کردن محل CIP) ) یا ( Clean In Place )
ازن باقیمانده در آخر به اکسیژن تجزیه می شود.

ازن ژنراتور ازن ساز
ازن ژنراتور یا ازن ساز دستگاهی است که برای تولید ازن گازی طراحی شده است. ازن به طور موثری در تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرد ، اما برای از بین بردن آلاینده های هوا با ازن، باید میزان آن به حد مشخصی برسد. دستگاه مولد ازن کاربردهای بسیار متنوعی هم در صنعت و هم استفاده خانگی دارد.

در بسیاری از صنایع مانند صنایع غذایی و بسته بندی ، دامداری ها ، مرغداری ها و … میتوان از آن برای انجام ضد عفونی استفاده کرد. همچنین در منازل، بیمارستان ها، هتل ها و … از این سیستم میتوان برای گندزدایی و ضدعفونی هوا یا اشیا بهره گرفت.

ازن یک اکسیدکننده و ویروس کش بسیار قوی و ماده ای موثر برای گند زدائی یا ضد عفونی نمودن آب جهت مناسب نمودن برای شرب و سایر مصارف مانند تصفیه آب استخرها و مصارف صنعتی می باشد. همچنین استفاده از دستگاه ازن ساز یکی از موثرترین روش های غیر فعال کردن پاتوژن ها است.

تمیز کردن در محل (CIP) یا ( Clean In Place )
ازن یک ضد عفونی کننده سازگار با محیط زیست است که هیچ گونه پسماند و یا چیز اضافی از خود باقی نمی گذارد. ازن یک ضد عفونی کننده بی خطری است که نیازی به ذخیره سازی مواد شیمیایی یا حمل و نقل ندارد ، بنابراین مشکلات ایمنی مرتبط را از بین می برد. استفاده از ازن نیاز به استفاده از آب گرم را کاهش می دهد و مصرف آب را کاهش می دهد و هزینه های مصرف انرژی مرتبط با آب گرم را کاهش می دهد.

استفاده از ضدعفونی کننده ازن در سیستم های (تمیز کردن در محل یا CIP) مزایای بسیاری دارد. فن آوری تولید Eltech Ozone بر اساس فرآیندی، جریان آب ، دما و تجزیه و تحلیل دقیق کیفیتی که دارد می تواند به بر اساس نیازهای هر برنامه یا هر کاری مشخص شود.

فواید
ازن هیچ باقیمانده یا فرعی ندارد که بتواند طعم یک نوشیدنی یا کالای دیگر را تغییر دهد.
بهداشت ازن ممکن است جایگزین چرخه آب گرم شود و هزینه های انرژی را کاهش دهد.
مواد شیمیایی مانند کلر یا سایر ضد عفونی کننده ها می توانند از بین بروند و موجب صرفه جویی در هزینه و نیروی کار در حمل و نقل و انتقال مواد شیمیایی می شوند.
چرخه شستشو / تمیز کردن CIP با استفاده ازن می تواند ترکیب شود. صرفه جویی در وقت و آب با توجه به مدت زمان کوتاهتر چرخه CIP ، ممکن است زمان پردازش بیشتر شود.

ضد عفونی میوه ها و سبزیجات
ازن یک روش اثبات شده و قدرتمند برای از بین بردن میکروارگانیسم ها یا موجودات میکروسکپی استفاده میشود و به طور موثر و سریعی ویروس ها و باکتری ها از جمله E.coli و Listeria را بین میبرد. این می تواند برای کنترل رشد بیولوژیکی موجودات ناخواسته در محصولات و تجهیزات مورد استفاده در صنایع فرآوری مواد غذایی مورد استفاده قرار گیرد. فن آوری بی نطیر و پیشرو در صنعت ازن ژنراتور راه حل ی بسیار عالی برای شما را به ارمغان میاورد و آن هم به دلیل توانایی ضد عفونی کردن میکروارگانیسم ها بدون اضافه کردن هرگونه فرآورده های شیمیایی به مواد خوراکی و سبزیجات است ، ازن به اکسیژن بازمیگردد و هیچ گونه مواد شیمیایی مضر از خودش باقی نمی گذارد و طعم را هم به هیچ عنوان تغییر نمی دهد.

مزایا
ماندگاری طولانی تر
میزان مصرف آب و انرژی
هزینه کمتر در دفع فاضلاب
میکروبیولوژیکی و کنترل بوی هوا
حذف اتیلن
تأیید شده توسط FDA ، USDA ، و پشتیبانی شده توسط برنامه ملی ارگانیک
سازگار با محیط زیست
۳۰۰۰ برابر بیشتر میکروب کش از کلر
هیچ باقیمانده شیمیایی مضر در انتها نخواهد داشت

اتاقهای تمیز
ازن O3) ) یک گاز ناپایدار است که شامل سه اتم اکسیژن میباشد. به آن ناپایدار میگویند زیرا گاز به راحتی با تشکیل اتم های اکسیژن آزاد یا رادیکال های آزاد به حالت پایدار آن ، اکسیژن دو اتمی O2) ) کاهش پیدا میکند. اتم ها یا رادیکال های آزاد اکسیژن بسیار واکنش پذیر هستند و تقریباً هر چیزی (از جمله ویروس ها ، باکتری ها ، ترکیبات آلی و معدنی) را در هر تماس اکسیده می کنند و همین خاصیت ازن را به عنوان یک ضد عفونی کننده و اکسید کننده فوق العاده قدرتمند تبدیل می کند.

در حقیقت ، ازن یک اکسید کننده ای که بسیار قوی تر از سایر ضد عفونی کننده های متداول مانند کلر و هیپوکلریت عمل میکند. استفاده از کلر یا هیپوکلریت در بسیاری از کشورها به دلیل احتمال تشکیل محصولات جانبی سرطان زا مانند تری هالومتان ها THM) ) در طی فرآیند ضد عفونی به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرده است. در مقابل ، ضد عفونی با ازن هیچ باقیمانده مضری را ایجاد نمی کند و تمام ازن باقیمانده در زمان کوتاهی به اکسیژن تبدیل می شود. بنابراین ازن به عنوان یک ضد عفونی کننده سازگار با محیط زیست محسوب می شود.

ازن ساز برای تصفیه هوا
در واقع هوا از یک طرف توسط دستگاه مولد ازن مکیده می شود ، سپس آن را از ناحیه ای عبور می دهد که تخلیه های الکتریکی Co2 را به O3 تبدیل می کنند. هنگامی که هیچ حیوان یا انسان در آنجا حضور ندارد دستگاه در داخل یک اتاق یا وسیله نقلیه قرار می گیرد و روشن میشود. بعد از مدت زمان مشخصی (بستگی به سطح بو و اندازه اتاق) دستگاه خاموش می شود.

روش ضد عفونی هوا در اتاق تمیز با استفاده ازن
برای اینکه اثربخشی ازن درمقابل کاهش باکتریهای موجود در هوا را آزمایش کنند ، یک اتاق با مساحت حدود ۲×۱۲ برای آزمایش انتخاب کردند. از آنجا که سطح بالایی ازن برای از بین بردن ویروس ها ، باکتری ها و قارچ ها لازم است و برای این کار هرگونه حیوان و گیاه و انسان را طی روند ضد عفونی بیرون بردند. برای این کار از یک مولد ازن با خروجی ۱۰۰۰ میلی گرم در ساعت انتخاب شد (البته این مقدار بستگی به اندازه اتاق دارد) یک پنکه هم در اتاق گداشتند تا از پخش شدن خوب ازن در اتاق اطمینان حاصل کنن. بعد از بستن تمام پنجره ها و درها ، ژنراتور ازن توسط دستگاه از راه دور که در بیرون بود روشن شد تا فرآیند ازناسیون شروع شود.

اجزای ازن ژنراتور
کرونا سل یا راکتور تولید ازن
این سلول به شکل صفحه ای یا لوله ای ساخته می شود و از دو رسانا برای کاتد و آند که یک دی الکتریک در بین آنها قرار گرفته است، استفاده می نماید.

ترانسفورماتور ولتاژ بالا
ترانسفورماتور ولتاژ بالا درون دستگاه ازن ساز جهت ایجاد جرقه بین الکترودهای سلول کرونا مورد استفاده قرار میگیرد.

مولد فرکانس بالا
برای تولید ازون به یک ولتاژ متناوب با فرکانس بالا نیاز است. با همان فرکانس برق شهر نیز ازن ژنراتور می تواند کار کند اما چون فرکانس پایینی دارد سایز دستگاه و ترانسفور ماتور ولتاژ بالای بزرگی می باید مورد استفاده قرار گیرد به همین دلیل از یک مولد فرکانس بالا استفاده میکنند.

مزایای استریل سازی هوا با ازن
ضد عفونی سازی با ازن فرآیند شیمیایی موجود را از بین می برد
ضد عفونی سازی با ازن باعث صرفه جویی در هزینه های مواد شیمیایی می شود
نیازی به تمیز کردن اتاق قبل و بعد از ضدعفونی کردن با ازن نیست
قبل از ضد عفونی کردن با ازن نیازی به بستن در اتاق نیست
ضد عفونی کردن با ازن نسبت به سایر مواد شیمیایی مؤثرتر است
کار کردن با آن بسیار ساده است و هیچ چیز عجیب و غریبی ندارد..
میزان تاثیر ضدعفونی با ازن
تجربه نشان داده که استفاده ازن در کاهش باکتریهای موجود در اتاقهای خالی از وسایل مؤثرتر است. بیشتر از ۹۰٪ باکتریهای موجود در هوا می توانند پس از استفاده از ازن کاهش پیدا کنند. از آنجایی که ویروس ها نسبت به باکتری ها ازن بیشتر حساس هستند ، می توان فرض گرفت که اگر درصد زیادی از باکتریهای موجود در هوا از بین بروند ، همه ویروس ها کشته می شوند. ازن گازی است که از قابلیت نفوذ خوب و قدرت اکسید کننده ی قوی تری برخوردار است ، بنابراین راندمان ضد عفونی کننده آن نسبت به اشعه ماوراء بنفش و فیلتر HEPA برتری دارد.

استرلیزه کردن خودروها
گاهی اوقات بوها در یک ماشین قبل از اینکه خود صاحبان ماشین واقعاً متوجه آن بشوند، جمع می شود و ممکن است بوهای بد را بوجود بیاورد، بوهایی مثل:

سگ یا هر حیوان خانگی دیگر
سیگار کشیدن
بچه های کوچک، شیر، شکلات یا هر ماده غذایی که به باکتری تبدیل می شود میریزد و همان باعث ایجاد بوی بد می شود.
دستمال های کثیف ، کاغذهای فست فود، از جمله مواردی هستند که به ممکن است باعث بوی بد در خودروهای شما بشود.
روغن و پولیش بعد ازکارواش
بنابراین استریلایزه کردن اتومبیل ها برای جلوگیری از این چنین بوهای بد میتواند برای ماشین های شما موثر باشد.

مواد غذایی و نانوایی
قسمت های مخصوص مواد غذایی و نانوایی باعث آلودگی میکروبیولوژیکی و باکتریایی می شود در حالیکه فعالیت های مرتبط با فرآیند تولید باعث کاهش ماندگاری محصول می شود اما می توان با کنترل کردن آن و از بین بردن باکتری ، قارچ ، منافذ و غیره را از بین برد. و مواد تازه و با کیفیت را تولید و افزایش داد

استفاده از ازن برای لباسشویی
برای از بین بردن لکه ها از لباس و ضد عفونی کردن آنها ، ازن انتخاب مناسبی است زیرا از نظر زیست محیطی بسیار کارآمد است و به بافت پارچه آسیبی نمی رساند.

مزایای استفاده از ازن در شستشوی لباس ها
فواید عملیاتی استفاده از سیستم لباسشویی ازن بسیار است. اما مزایای اصلی:

با سیستم Eltech شما میتوانید لباس ها را در آب سرد بشوییدو انرژی اضافی برای گرم کردن آب دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد و از آنجا که شستشو با آب سرد انجام می شود در بسیاری از مکان ها می توانند قسمت آب گرم را کاملاً خاموش کنند.
قبض آب کمتری پرداخت میشود و به دلیل استفاده کمتر از مواد شیمیایی ، فاضلاب کمتری تولید میشود
یک سیستم لباسشویی ازن Eltech می تواند مواد شیمیایی کمتری در طول چرخه شستشو استفاده کند و این می تواند به صرفه جویی سالانه قابل توجهی بسته به میزان شستشویی که در آن دوره انجام شده باشد.
عمر پارچه با کاهش زمان شستشو و استفاده ازمواد شیمیایی کمتر در طول فرآیند لباسشویی افزایش پیدا کند، آن هم بدون استفاده از آب گرم ، زمان شستشوی کمتر ، زمان خشک کن کمتر و مواد شیمیایی کمتر
کاهش زمان برای تکمیل پروسه ی شستشو و خشک کن می تواند ۱۵٪ – ۲۰٪ کاهش پیدا کند. اگر این مساله برابر با ۱۰ دقیقه کمتر از معمول باشد و ۶ بار در روز استفاده داشته باشد ، می تواند عملکرد روزانه آن را تا یک ساعت کاهش داد.
نتیجه شستشو با سیستم Eltech منجر به پارچه هایی نرم تر ، بوی بهتر و با کیفیت ترشود. این فرایند همچنین کاملا ضد آلرژی است و کمتر باعث تحریکات پوستی میشود.

برچسب ها ازن ساز , ازن ژنراتور ,
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : -1

درباره ما
موضوعات
آمار سایت
 • کل مطالب : 1
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 1
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 1
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 2
 • بازدید ماه : 79
 • بازدید سال : 79
 • بازدید کلی : 79
 • <
  پیوندهای روزانه
  آرشیو
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  کدهای اختصاصی